Basınçlı Pres Döküm

Döküm sektöründe 40 yılı aşkın deneyime sahip olan İstanbul Vizyon, 200 ton ile 2000 ton aralığında yer alan makine parkuruyla 20 gr’dan 28 kg’a kadar parça üretimi yapmaktadır.

IDRA, ITALPRESSE, YIZUMI gibi dünyaca ünlü markalardan oluşan makine parkurunda, en karmaşık parçaların son teknolojik dinamiklere göre üretimi yapılmaktadır.

Kalıp Üretimi
Kalıp üretimi, basınçlı pres dökümde kalitede en önemli birinci asamadır. Bu kalitenin önemini göz önünde bulundurarak doğru kalıp tasarımı ve doğru kalıp üretimi ile en zor projelerin ve komplike parçaların üretimini garanti ederiz. İstanbul Vizyon bünyesinde gerçeklesen kalıp tasarımı ve üretimi bizlere basınçlı pres döküm üretiminde ve islemede hem kalitede hem de hızlı üretimde üretim-çözüm önerilerinde büyük bir rekabet üstünlüğü sağlamaktadır.
Tasarım ve Mühendislik

Mühendislerimiz, kalıp tasarımı – üretimi ve hızlı prototipler üretmek için son teknolojik yazılımlara odaklanarak yenilikçi bir üretim anlayışı ile çalışmaktadır böylelikle yerinde ve pratik mühendislik çözümlerinin sağlanması İstanbul Vizyon'un temel uzmanlık alanlarından biridir. Bu mühendislik çözümleri, CAD - Software SOLIDWORKS & CATIA programları ve simülasyonlar en önemlisi de deneyimlerimizin birleşmesinden meydana gelmektedir.

Tasarım sürecinde profesyonel tecrübeli ekibimizin kalıp tasarımındaki öngörüleri ve pratik çözüm önerileri müşterilerimize zaman ve maliyet kazandırmaktadır. Ayrıca her an müşterilerimiz ile işbirliği içinde olup tasarım surecinden kalıp teslimine, numune üründen hacimli üretime kadar tecrübemiz ile her zaman müşterilerimize sonsuz destek sağlamaktayız.

Ergitme
Eritme, dökümün ilk ve en kritik adımıdır. Bu sebeple, İstanbul Vizyon alüminyum tedarik surecine analiz raporlari ile birlikte yuklu miktarda alüminyum kulce tedarigi yaparak en iyi kaliteyi sağlamaktadir. Ayrica analiz raporlari birden fazla ve farklı akredite laboratuvarlardan temin edilir.
Yüzey İşleme

İstanbul Vizyon bünyesinde birçok farklı yüzey işlem çeşidi vardır. Aşağıda ki listede bünyemizde yapılan yüzey işlem çeşitlerini bulabilirsiniz.

• Vibrasyon
• Çapak Alma
• Polisaj
• Törpüleme
• Kumlama
• Zımparalama/Parlatma
• Sürtünme / Eğeleme

Buna ek olarak, müşterilerimizin özel talepleri veya projeleri doğrultusunda; kaplama, kataforez işlemi ve elektrostatik boyama da İstanbul Vizyon tarafından gerçekleştirilmektedir.

İşleme

En yaygın olarak kullanılan döküm alaşımı, Alüminyum Alaşımı, işleme surecine en uygun alaşımdır. Aşağıda ki listede bünyemizde yapılan işleme çeşitlerini bulabilirsiniz.

• Diş Çekme ve Delme
• Frezeleme
• Delik Büyütme

Yukarıdaki yapılan bütün tesviye İşlemleri değişik yüzey kalitesi sağlayabilen makine parkuru ve el becerisi ve tecrübesi yüksek uzman kadromuz tarafından sağlanmaktadır. Yeni isleme projelerine göre, İstanbul Vizyon İşleme Parkur sahasını genişletmek için yatırıma devam etmektedir.

Prototip
Müşterilerimizin talepleri üzerine kalıp tasarımı ve parça üretimi öncesi kati modelleme doğrultusunda mümkün olan en iyi sonuçları alabilmek için hızlı prototipleme yapabilmekteyiz.
Montaj

İstanbul Vizyon müşterinin talebi üzerine montaj teklifi verebilir. Müşteriler bu hizmeti daha az maliyetle kendi üretim hattına hız kazandıracağını düşünerek seçiyor, müşterinin isteği ve anlaşmalar doğrultusunda farklı seviyelerde montaj imkânı bulunmaktadır.

Ayrica Helicoil montajı, kontrolü ve testi hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.